Prognozy dla USD/PLN oraz GBP/PLN

Powrót

Poniedziałek, 5 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2901

  4,3100

 • CHF/PLN

  3,5700

  3,5879

 • GBP/PLN

  5,4851

  5,5199

 • USD/PLN

  3,5901

  3,6000

 • DKK/PLN

  0,5761

  0,5789

 • SEK/PLN

  0,4501

  0,4539

 • NOK/PLN

  0,4701

  0,4733

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Prognozy dla USD/PLN oraz GBP/PLN


Dzień zaczynamy od sporych wahań na rynku. Rozpiętość na EUR/PLN wynosi 4,2970-4,3170. Mamy ciekawą sytuację na rynku i na pewno złoty nie jest bezpieczny. W ostatnich dniach widzieliśmy spory odpływ kapitału z Polski i nastroje na naszej walucie nie są najlepsze. Musimy poczekać na rozwój sytuacji. Negatywne dane z Rosji złotemu na pewno nie pomogą, więc w przypadku umocnienia naszej waluty należy liczyć wraz z uspokojeniem sytuacji. Ten tydzień jest już normalnym okresem handlu na rynkach światowych, dzień wolny jutro jest tylko w Polsce, a reszta świata handluje. W tym tygodniu mamy trochę danych, które mogą poruszyć rynkiem, więc zobaczymy jak złoty w tym czasie się zachowa. Kluczowe będzie posiedzenie RPP w przyszłym tygodniu. Póki co kurs jest wysoko i przed RPP na pewno będzie nerwowo.
Zgodnie z piątkową zapowiedzią, chcemy przedstawić dziś Państwu kolejną dawkę prognoz walutowych na 2015 rok. Dolar na rynku na pewno ma się dobrze. Perspektywa zbliżającej się podwyżki stóp procentowych w USA powoduje, że USD dalej na rynku się umacnia, a spływający kapitał z pogrążonej marazmem europejskiej gospodarki winduje amerykańską walutę na nowe okresowe maksima. USD/PLN obecnie się waha w okolicach 3,6000. Wahania na ten rok prognozujemy między 3,5300-3,7500. Bieżący kurs dolara do złotego jest trochę zawyżony słabością narodowej waluty i jeżeli PLN będzie się osłabiał, to kurs może być bliżej górnej granicy wymienionego wyżej przedziału, a w przypadku mocniejszego złotego, kurs będzie zbliżał się do dolnego ograniczenia. Funt natomiast popadł trochę w kłopoty. Dane z brytyjskiej gospodarki nie są najlepsze w ostatnim okresie i perspektywa podwyższenia stóp procentowych też się oddala. Wprowadzenie QE w Europie na pewno pomoże trochę GBP i w relacji do złotego też może zyskać. Dlatego prognozujemy przedział wahań w przedziale 5,2000-5,6000.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:00 - Niemcy - Inflacja konsumencka, wst., grudzień.
Inflacja CPI, wst. (r/r) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt 0,6%.
Inflacja HICP, wst. (r/r) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,5%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.