Prezes Belka nie pomaga

Powrót

Wtorek, 25 listopada 2014 r.

Kursy walut z godziny: Wtorek, 25 listopada 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1920

  4,2079

 • CHF/PLN

  3,4901

  3,4999

 • GBP/PLN

  5,2753

  5,3098

 • USD/PLN

  3,3800

  3,3839

 • DKK/PLN

  0,5615

  0,5649

 • SEK/PLN

  0,4507

  0,4549

 • NOK/PLN

  0,4945

  0,4977

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Prezes Belka nie pomaga


Nic ciekawego i zaskakującego na rynku się nie dzieje. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami poniedziałek był bardzo spokojny i nie wniósł nic nowego, jeżeli chodzi o dalsze ruchy na złotym. Wczoraj został opublikowany wywiad prezesa Marka Belki dla agencji Reutera, gdzie powiedział, że martwi się o to, czy złoty znów nie zacznie się umacniać do euro. Prezes NBP wspomniał, że mocniejszy złoty może skomplikować ożywienie w biznesie i od tego też zależą dalsze ruchy RPP na stopach procentowych. Słowa Marka Belki pokazują, że NBP będzie stosował narzędzia do osłabienia złotego i na razie nie mamy nadziei na silniejszą walutę. To wszystko może również komplikować sytuację na CHF/PLN. Złoty wczoraj był najniżej od 31 października i możliwe, że jest to dołek i czekają nas kolejne wzrosty. Nasza prognoza zakresu wahań CHF/PLN na najbliższy rok to jest 3,4000-3,6000, a że gospodarka potrzebuje sporo czasu, aby podjęte działania zaczęły przynosić efekty w postaci zwiększonej inflacji oraz większej dynamiki wzrostu gospodarczego, to ze względu na to, powyższy scenariusz jest wielce prawdopodobny.
Zgodnie z naszą prognozą CZK/PLN w ostatni piątek osiągnął prognozowany przez nas poziom 0,1512 i od tamtego dnia widzimy ponowne odbicie w górę do okolic 0,1520. Kurs 0,1512 stanowi bardzo silny opór techniczny, więc zejście poniżej będzie bardzo trudne. Prognozowany przez nas zakres waha na najbliższy tydzień to 0,1518-0,1523.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:00 - Polska - Wyniki sprzedaży detalicznej, październik.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - poprzedni odczyt -0,9%.
Sprzedaż detaliczna (r/r) - prognoza 2,1%, poprzedni odczyt 1,6%.
10:00 - Polska - Stopa bezrobocia, październik - prognoza 11,4%, poprzedni odczyt 11,5%.
16:00 - USA - Indeks Fed z Richmond, listopad - poprzedni odczyt 20.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.