Referendum nic nie zmieniło

Powrót

Poniedziałek, 1 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1735

  4,1899

 • CHF/PLN

  3,4751

  3,4819

 • GBP/PLN

  5,2500

  5,2700

 • USD/PLN

  3,3501

  3,3669

 • DKK/PLN

  0,5593

  0,5629

 • SEK/PLN

  0,4481

  0,4519

 • NOK/PLN

  0,4765

  0,4799

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Referendum nic nie zmieniło


Tydzień rozpoczyna się bez większych zaskoczeń jeżeli chodzi o złotego. W weekend odbyło się w Szwajcarii referendum w sprawie zwiększenia rezerw w złocie. Szwajcarzy nie zgodzili się na tą propozycję i zgodnie z naszymi prognozami, wynik referendum nie miał żadnego wpływu na kurs CHF/PLN, który jest notowany na podobnych poziomach jakie widzieliśmy w piątek. W ostatnim czasie frank trochę się osłabił do złotego, ale naszym zdaniem spadek kursu jest krótkoterminowy. Obecnie kurs znajduje się przy technicznym wsparciu w okolicach 3,4700 i jest szansa na odbicie w górę, a ten tydzień dostarczy nam sporo ważnych informacji, ponieważ w środę mamy posiedzenie NBP, a w czwartek spotka się ECB i podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Dlatego po tych wydarzeniach ruch na złotym na pewno będzie widoczny i wskaże nam kierunek na najbliższy miesiąc.
Na rynku dalej spada cena ropy naftowej i jest już dzisiaj poniżej poziomu 70 USD za baryłkę, a odzwierciedlenie tych spadków widzimy na parze NOK/PLN. Złoty cały czas się umacnia, a kurs zszedł już poniżej 0,4800. Jeśli cena ropy będzie spadać, korona norweska będzie traciła na wartości.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:00 - Włochy - Produkt Krajowy Brutto, fin. III kw.
PKB, fin. (k/k) - prognoza -0,1%, poprzedni odczyt -0,2%.
PKB, fin. (r/r) - prognoza -0,4%, poprzedni odczyt -0,2%.
10:00 - Strefa Euro - Indeks PMI dla przemysłu, fin. listopad - prognoza 50,4, poprzedni odczyt 50,6.
10:30 - Wlk. Brytania - Indeks PMI dla przemysłu, listopad - prognoza 53,0, poprzedni odczyt 53,2.
15:45 - USA - Indeks PMI dla przemysłu, fin. listopad - prognoza 54,7, poprzedni odczyt 55,9.
16:00 - USA - Indeks ISM dla przemysłu, listopad - prognoza 58,0, poprzedni odczyt 59.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.