Na przekór Belce

Powrót

Wtorek, 2 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Wtorek, 2 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1700

  4,1815

 • CHF/PLN

  3,4703

  3,4729

 • GBP/PLN

  5,2501

  5,2700

 • USD/PLN

  3,3451

  3,3600

 • DKK/PLN

  0,5591

  0,5619

 • SEK/PLN

  0,4481

  0,4517

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4819

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Na przekór Belce


Dobre dane PMI z Polski umocniły wczoraj złotego, który na poziomie 4,1685 wyznaczył nowy dołek bieżącej korekty spadkowej. Spadek EUR/PLN na pewno nie cieszy prezesa Marka Belkę, który chce słabej złotówki, dla rozwoju polskiej gospodarki. Jednak nie będzie to takie proste. Jedynym wyjściem w obecnej sytuacji jest obniżka stóp procentowych w środę, jednak nie będzie to takie proste, ze względu na różne poglądy członków RPP. Do tego w czwartek mamy posiedzenie ECB. Ostatnie wypowiedzi prezesa Mario Draghiego wskazują na to, że coraz odważniej podchodzi się do niestandardowych środków polityki pieniężnej w Strefie Euro, więc deklaracje, które zostaną wygłoszone na konferencji po posiedzeniu ECB, mogą znów osłabić wspólną walutę. Dlatego naszym zdaniem, jeżeli w grudniu RPP nie zmieni stóp procentowych, to EUR/PLN może spaść do okolic 4,1550 - 4,1600. Więcej będziemy wiedzieli w czwartek po południu, kiedy polski i europejski bank centralny podejmie i ogłosi swoją decyzję.
CZK/PLN po ostatnich spadkach zaczyna trochę odbijać do góry. W poniedziałek w nocy został ustanowiony dołek na poziomie 0,1506, a obecnie jesteśmy przy poziomie 0,1513. Prognozujemy, że szczyt obecnych wzrostów może umiejscowić się w okolicach 0,1516.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Inflacja producencka, październik.
Inflacja PPI (m/m) - prognoza -0,3%, poprzedni odczyt 0,2%.
Inflacja PPI (r/r) - prognoza -1,3%, poprzedni odczyt -1,4%.
14:30 - USA - Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.