NOK spada, CHF rośnie, czekamy na EUR

Powrót

Czwartek, 11 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Czwartek, 11 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1631

  4,1700

 • CHF/PLN

  3,4793

  3,4799

 • GBP/PLN

  5,2460

  5,2749

 • USD/PLN

  3,3501

  3,3650

 • DKK/PLN

  0,5583

  0,5619

 • SEK/PLN

  0,4431

  0,4469

 • NOK/PLN

  0,4601

  0,4635

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


NOK spada, CHF rośnie, czekamy na EUR


SNB (Swiss National Bank) rozpoczyna ruch na rynku w dniu dzisiejszym. O godzinie 9:30 narodowy bank Szwajcarii podjął decyzję ws. stóp procentowych i pozostawił je na tym samym poziomie (0-0,25%). Od razu po tej decyzji widzimy wybicie w górę CHF/PLN. Wzrost kursu jednak nie będzie drastyczny, ponieważ w ostatnim okresie mamy do czynienia z mocniejszym złotym. Dodatkowo SNB będzie bronił franka przed znacznym jego umocnieniem interweniując na rynku walutowym, więc tak naprawdę kurs CHF/PLN w tym momencie zależy głównie od siły złotego, ponieważ frank na rynku, a w szczególności na parze EUR/CHF trzyma się cały czas na podobnych poziomach między 1,2005-1,2050, a CHF/PLN jak widzieliśmy w ostatnim czasie wahał się pomiędzy 3,4420-3,5250.
Kolejnym ważnym wydarzeniem, na który czekają rynki od początku tygodnia jest dzisiejsza publikacja wyniku przetargu na TLTRO. Ta informacja będzie priorytetowa dla euro i dla dolara. Jeśli zainteresowanie niskoprocentowymi pożyczkami emitowanymi przez ECB będzie wysokie, to euro może się umocnić, a dolar będzie tracił. Ciężko wystawić tu jakąkolwiek prognozę. Wśród ekonomistów można usłyszeć wypowiedzi, że banki nie są zbytnio zainteresowane tym pomysłem, a inni mówią, że w przypadku sporego zainteresowania nie będzie potrzeby uruchomienia QE w Europie. Rynek oczekuje popytu na pożyczki w wysokości 150 mld euro.
Do tego informacja z godziny 10:00 - narodowy bank Norwegii obciął stopy procentowe o 0,25%, do poziomu 1,25%. Norgesbank również zakomunikował, że niskie stopy mogą zostać utrzymane aż do końca 2016 roku. Wzrost gospodarczy w Norwegii słabnie przez spadki cen ropy, co powoduje mniejsze dochody z eksportu ropy i gazu, które są filarem norweskiej gospodarki. NOK/PLN spada do poziomu 0,4600, zgodnie z naszą wczorajszą prognozą.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:15 - Strefa Euro - Przetarg na TLTRO.
14:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).
14:30 - USA Wyniki sprzedaży detalicznej, listopad.
Sprzedaż bez samochodów (m/m) - prognoza 0,1%, poprzedni odczyt 0,3%.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt 0,3%.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 295 tys., poprzedni odczyt 297 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.