Nadzieja dla złotego

Powrót

Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2511

  4,2600

 • CHF/PLN

  3,5420

  3,5499

 • GBP/PLN

  5,4151

  5,4300

 • USD/PLN

  3,4701

  3,4799

 • DKK/PLN

  0,5701

  0,5739

 • SEK/PLN

  0,4465

  0,4509

 • NOK/PLN

  0,4701

  0,4749

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Nadzieja dla złotego


Na rynku uspokaja się nam sytuacja po bardzo nerwowym poprzednim tygodniu. Szczyt 4,2830 na EUR/PLN był na tyle wysoko, że kurs już nie dał rady odbić się wyżej. Obecnie jesteśmy w okolicach 4,2550 i bardzo możliwe, że euro już nie podrożeje ponad to, co widzieliśmy w piątek. Z technicznego punktu widzenia powinniśmy widzieć teraz spadki do okolic 4,2200, gdzie przebiegała, aktualna jeszcze do piątku, czteroletnia linia trendu spadkowego i jeżeli zadziała ona jako wsparcie, nie dając dalej spadać EUR/PLN, to nie będzie to dobra informacja dla złotego. Jednak uważamy, że nie należy nastawiać się pesymistycznie, ponieważ odpływ kapitału z Polski może być tylko chwilowy, ponieważ zachodni politycy już się wypowiadają, że nie należy zaostrzać relacji z Rosją i wprowadzać nowych sankcji, więc sytuacja może się trochę uspokoić i złoty wróci do formy.
NOK/PLN jak na razie zadomowił się w okolicach poziomu 0,4700 i jeżeli ropa dalej będzie odbijać w górę lub utrzymywać się na obecnych poziomach, to do świąt kurs nie zejdzie niżej.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


16:00 - USA - Sprzedaż domów na rynku wtórnym, listopad - prognoza 5,20 mln, poprzedni odczyt 5,26 mln.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.