ECB znów osłabi euro

Powrót

Czwartek, 6 listopada 2014 r.

Kursy walut z godziny: Czwartek, 6 listopada 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2145

  4,2344

 • CHF/PLN

  3,5150

  3,5169

 • GBP/PLN

  5,3852

  5,4097

 • USD/PLN

  3,3767

  3,3885

 • DKK/PLN

  0,5661

  0,5697

 • SEK/PLN

  0,4561

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,4921

  0,4959

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


ECB znów osłabi euro


Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła wczoraj cały polski rynek finansowy. Prognozowane przez wszystkich analityków obniżki stóp procentowych nie doszły do skutku. Ta decyzja RPP jest trochę niezrozumiała, ponieważ projekcja inflacji była na bardzo niskim poziomie, dane w ostatnim czasie też nie były najlepsze z wyjątkiem danych dotyczących przemysłu, które w poprzednim miesiącu były sporym zaskoczeniem. Dlatego naszym zdaniem dalsze obniżki stóp są możliwe, lecz jest coś, co na razie wstrzymuje RPP przed dalszymi cięciami.
Jednak najważniejsze wydarzenie na światowym rynku finansowym w tym tygodniu odbędzie się dzisiaj. Przed godziną 14 poznamy decyzję ECB w sprawie stóp procentowych, a następnie na konferencji dowiemy się o dalszym kierunku polityki pieniężnej w Strefie Euro. Ze wcześniejszych obserwacji możemy powiedzieć, że po każdym posiedzeniu od czerwca kurs EUR/PLN spadał i dzisiaj może być podobnie. Od rana złoty w relacji do euro umacnia się, a na konferencji nie spodziewamy się zaskakujących informacji o sile wspólnej waluty, więc inwestorzy mogą dalej ją wyprzedawać. W takim wypadku na dzisiaj prognozujemy spadek EUR/PLN, a realny poziom jaki możemy po tych spadkach zauważyć to 4,2170.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki produkcji przemysłowej, wrzesień.
Produkcja przemysłowa (m/m) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt 0,0%.
Przetwórstwo przemysłowe (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,1%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 1,5%, poprzedni odczyt 2,5%.
Przetwórstwo przemysłowe (r/r) - prognoza 2,8%, poprzedni odczyt 3,9%.
13:00 - Wlk. Brytania - Decyzja ws. stóp procentowych, listopad - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,5%.
13:30 - USA - Raport Challengera, październik - poprzedni odczyt 30,477 tys.
13:45 - Strefa Euro - Decyzja ECB ws. stóp procentowych, listopad - prognoza 0,05%, poprzedni odczyt 0,05%.
14:30 - Strefa Euro - Konferencja prasowa po posiedzeniu ECB, listopad.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 285 tys., poprzedni odczyt 287 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.