Nic tylko słabość

Powrót

Piątek, 24 października 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:44

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2162

  4,2319

 • CHF/PLN

  3,5100

  3,5119

 • GBP/PLN

  5,3453

  5,3610

 • USD/PLN

  3,3375

  3,3499

 • DKK/PLN

  0,5651

  0,5687

 • SEK/PLN

  0,4575

  0,4609

 • NOK/PLN

  0,5065

  0,5099

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Nic tylko słabość


Złoty dalej słabnie na rynku i na razie nie ma pozytywnych informacji, które mogłyby naszą walutę umocnić. GBP/PLN po dojściu wczoraj do poziomu 5,3850 pokazuje tą słabość złotego. Dzisiejsze poziomy są trochę niższe, okolice 5,3500, jednak może to być tylko przystanek przed dalszym ruchem w górę. Dzisiaj mamy publikacje PKB z UK, więc ten odczyt może nam dzisiaj wskazać kierunek ruchu na brytyjskiej walucie.
Bardzo ważnym wydarzeniem dzisiaj dla złotego jest ogłoszenie ratingu dla Rosji. Rynek przypuszcza, że zostanie on drastycznie obniżony, to spowoduje wyprzedaż rubla i może również trochę osłabić złotego.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:00 - Włochy - Sprzedaż detaliczna s.a. (m/m), sierpień - poprzedni odczyt -0,1%.
10:20 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Peter Praet).
10:30 - Wlk. Brytania - Produkt Krajowy Brutto, wst., III kw.
PKB s.a., wst. (k/k) - prognoza 0,7%, poprzedni odczyt 0,8%.
PKB s.a., wst. (r/r) - prognoza 3,0%, poprzedni odczyt 3,1%.
14:00 - Polska - Koniunktura konsumencka, październik.
Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej - poprzedni odczyt -14,2.
Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej - poprzedni odczyt -20,6.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.