Frank może rosnąć

Powrót

Środa, 22 października 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:44

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2104

  4,2250

 • CHF/PLN

  3,4980

  3,5069

 • GBP/PLN

  5,3251

  5,3448

 • USD/PLN

  3,3125

  3,3195

 • DKK/PLN

  0,5651

  0,5687

 • SEK/PLN

  0,4555

  0,4597

 • NOK/PLN

  0,5023

  0,5059

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Frank może rosnąć


Obecnie na CHF/PLN po ostatnich silnych wzrostach jesteśmy w trakcie konsolidacji. Kurs powrócił nad pięciomiesięczną linie trendu wzrostowego i stanowi ona teraz opór przed dalszym spadkiem wartości franka. Z technicznego punktu widzenia taka sytuacja daje sporą szansę na wzrost kursu CHF/PLN do okolic 3,5200, ponieważ spadek blokują dosyć silne wsparcia, a słabość złotego na rynku przybliża taki scenariusz.
Dzisiaj mamy ważne dane na temat inflacji w USA, a gorsze odczyty mogą mocno poruszyć rynkiem, więc w godzinach publikacji spodziewamy się większej aktywności na rynku.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Protokół z posiedzenia BoE, październik.
13:00 - USA - Wnioski o kredyt hipoteczny, tydzień - poprzedni odczyt 5,6%.
14:00 - Polska - Koniunktura gospodarcza, październik.
Koniunktura w budownictwie - poprzedni odczyt -7.
Koniunktura w handlu detalicznym - poprzedni odczyt 1.
Koniunktura w przemyśle - poprzedni odczyt 3.
14:30 - USA - Inflacja konsumencka, wrzesień.
Inflacja bazowa CPI (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,0%.
Inflacja CPI (m/m) - prognoza 0,1%, poprzedni odczyt -0,2%.
Inflacja bazowa CPI (r/r) - prognoza 1,7%, poprzedni odczyt 1,7%.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 1,7%, poprzedni odczyt 1,7%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.