Czas na kryzys?

Powrót

Piątek, 17 października 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:51

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2201

  4,2312

 • CHF/PLN

  3,5000

  3,5109

 • GBP/PLN

  5,2901

  5,3245

 • USD/PLN

  3,3100

  3,3167

 • DKK/PLN

  0,5655

  0,5697

 • SEK/PLN

  0,4591

  0,4629

 • NOK/PLN

  0,5021

  0,5049

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Czas na kryzys?


Złoty dalej nie może powstrzymać swojego osłabienia na rynku walutowym. EUR/PLN wczoraj osiągnął poziom najwyższy od marca 2014, tj. 4,2360, a celem w tej zwyżce jest naszym zdaniem 4,2450. Strach w Europie związany z kłopotami Grecji oraz kiepską kondycją europejskiej gospodarki powoduje takie reakcje na złotym. Nie spodziewamy się nowego głębokiego kryzysu na rynkach finansowych, lecz możemy to zjawisko osłabienia złotego nazwać korektą, którą nie raz w przeszłości w podobnych rozmiarach widzieliśmy.
Wczoraj zobaczyliśmy również korektę wzrostową na NOK/PLN i w krótkim terminie możemy zobaczyć kurs jeszcze wyżej, lecz w perspektywie miesiąca spodziewamy się, że wartość korony norweskiej do złotego będzie schodziła coraz niżej.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:00 - Polska - Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa, wrzesień.
Produkcja przemysłowa (m/m) - poprzedni odczyt -8,5%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 2,4%, poprzedni odczyt -1,9%.
Produkcja przemysłowa s.a. (r/r) - poprzedni odczyt 0,7%.
Produkcja budowlano-montażowa (r/r) - poprzedni odczyt -3,6%.
Produkcja budowlano-montażowa s.a. (r/r) - poprzedni odczyt 1,0%.
14:00 - Polska - Ceny produkcji, wrzesień.
Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (m/m) - poprzedni odczyt 0,3%.
Ceny produkcji budowlano-montażowej (r/r) - poprzedni odczyt -0,9%.
Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (r/r) - prognoza -1,5%, poprzedni odczyt -1,5%.
14:30 - USA - Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen).
14:30 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Bostonu (Eric Rosengren).
15:55 - USA - Indeks Uniwersytetu Michigan, wst., październik - prognoza 84,3, poprzedni odczyt 84,6.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.