Dolar nas trochę postraszy

Powrót

Czwartek, 9 października 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:54

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1761

  4,1909

 • CHF/PLN

  3,4550

  3,4629

 • GBP/PLN

  5,2955

  5,3201

 • USD/PLN

  3,2800

  3,2839

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5639

 • SEK/PLN

  0,4563

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,5093

  0,5129

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Dolar nas trochę postraszy


Spadek USD/PLN straszy posiadających amerykańską walutę w portfelu. Wczoraj wieczorem po komunikacie FED dolar spadł do poziomu 3,2700, ale chcemy trochę uspokoić tych, którzy kupili ostatnio dolara. Otóż ostatni wzrost dolara trwał 12 tygodni i w tym czasie nie widzieliśmy ani jednej korekty spadkowej, każdy tydzień zamykał się na plusie. W takiej sytuacji, kiedy komunikat FED był neutralny i nie dawał nowej nadziei inwestorom na podwyżkę stóp procentowych w USA, był pretekst, aby osłabić trochę dolara. Jednak dalej zwracamy uwagę na to, że w tym momencie amerykańska gospodarka jest bardzo silna, spada bezrobocie, inflacja trzyma się na przyzwoitym poziomie, więc prognozujemy, że obecny ruch jest korektą spadkową i za jakiś czas ponownie możemy zobaczyć wybicie dolara ponad te poziomy, które widzieliśmy w ostatnich dwóch tygodniach.
Dzisiaj w kalendarium mamy decyzję ws. stóp procentowych w UK. Czekamy na konferencje prezesa BoE i na to co nam przekaże, więc spodziewajmy się większych wahań koło godziny 13.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:00 - Wlk. Brytania - Decyzja ws. stóp procentowych, październik - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,5%.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 294 tys., poprzedni odczyt 287 tys.
15:45 - USA - Wystąpienie szefa Fed z St. Louis (James Bullard).
16:00 - USA - Zapasy hurtowników (m/m), sierpień - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,1%.
17:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).
19:15 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Richmond (Jeffrey Lacker).
21:40 - USA - Wystąpienie szefa Fed z San Francisco (John Williams).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.