Bezrobocie poniżej 6%

Powrót

Poniedziałek, 6 października 2014 r.

Kursy walut z godziny: 10:25

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1750

  4,1900

 • CHF/PLN

  3,4585

  3,4599

 • GBP/PLN

  5,3271

  5,3455

 • USD/PLN

  3,3315

  3,3445

 • DKK/PLN

  0,5591

  0,5627

 • SEK/PLN

  0,4581

  0,4615

 • NOK/PLN

  0,5101

  0,5130

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Bezrobocie poniżej 6%


Nikt się nie spodziewał takiego rozwoju sytuacji, jaki widzieliśmy w piątek. Publikacja danych z USA pokazała, że bezrobocie spadło do poziomu 5,9%, czyli poniżej 6%. To spowodowało wystrzelenie USD/PLN w górę do 3,3500, lecz kurs nie pozostał tam długo i odbił się w dół. To wszystko pokazuje ogromną siłę amerykańskiej gospodarki i różnicę pod względem gospodarczym miedzy Europą, a Ameryką. Po tym wzroście możemy spodziewać się lekkiej korekty do 3,3100, a potem będzie rozgrywała się walka o wyjście ponad piątkowe poziomy i kolejnym celem będzie 3,3850. Jeżeli sentyment na rynku się nie zmieni, możemy widzieć dalszy wzrost wartości dolara, a w tym rodzi się pytanie kiedy rynek nas zaskoczy i sytuacja się odwróci.
NOK/PLN dalej jest w konsolidacji między 0,5100-0,5150 i na razie nic nie zapowiada jednokierunkowego ruchu. Jedynie złotym zapewne poruszy decyzja ws. stóp procentowych w środę, więc możliwe, że wtedy coś się na tej parze wyklaruje.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Strefa Euro - Indeks Sentix, październik - prognoza -12,1, poprzedni odczyt -9,8.
21:00 - USA - Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.