Euro czeka na kolejną wyprzedaż

Powrót

Poniedziałek, 29 września 2014 r.

Kursy walut z godziny: 10:42

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1760

  4,1820

 • CHF/PLN

  3,4600

  3,4737

 • GBP/PLN

  5,3351

  5,3688

 • USD/PLN

  3,2901

  3,3049

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5639

 • SEK/PLN

  0,4515

  0,4538

 • NOK/PLN

  0,5083

  0,5119

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Euro czeka na kolejną wyprzedaż


Tydzień rozpoczynamy od osłabienia złotego. EUR/PLN dzisiaj rano rośnie i właśnie odbywa się walka z oporem na poziomie 4,1820, gdzie przebiega czterotygodniowa linia trendu spadkowego, która generowała silny opór niepozwalający kursowi na dalszy wzrost w ostatnim miesiącu. Ten tydzień jest dosyć ważny dla europejskiej waluty, ponieważ w czwartek odbędzie się comiesięczne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego i decyzja w sprawie stóp procentowych. Prezes Mario Draghi zapowiadał, że stopy procentowe osiągnęły już swoją dolną granicę, więc tu zmian się nie spodziewamy. Jednak na pewno możemy usłyszeć w czwartek informacje na temat dalszego luzowania polityki pieniężnej, więc spodziewamy się kolejnej fali wyprzedaży europejskiej waluty, co może pomóc w umocnieniu złotego. Na dzisiaj prognozujemy utrzymanie się EUR/PLN poniżej 4,1820 i nie duże wahania na tej parze. Prawdopodobnie inwestorzy będą wyczekiwać na czwartkowe posiedzenie ECB, więc do tego dnia żaden znaczący ruch na tej walucie nie będzie miał miejsca.
NOK/PLN oscyluje w okolicach 0,5100 i na razie nie będziemy świadkami większych wahań, tak jak widzieliśmy ostatnio. Jedynie osłabienie złotego na rynku walutowym może spowodować wzrost wartości korony norweskiej, wiec do przyszłego tygodnia, kiedy posiedzenie ma RPP, prawdopodobnie nic znaczącego się nie wydarzy.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Podaż pieniądza M4 (m/m), sierpień - poprzedni odczyt 0,3%.
11:00 - Strefa Euro - Koniunktura gospodarcza, wrzesień.
Indeks nastrojów biznesu - prognoza 0,10, poprzedni odczyt 0,16.
Indeks nastrojów konsumentów - prognoza -11,4, poprzedni odczyt -10,0.
Indeks nastrojów producentów - prognoza -5,8, poprzedni odczyt -5,3.
Indeks nastrojów w gospodarce - prognoza 100, poprzedni odczyt 100,6.
Indeks nastrojów w usługach - prognoza 2,5, poprzedni odczyt 3,1.
14:00 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans).
14:00 - Niemcy - Inflacja konsumencka, wst., wrzesień.
Inflacja CPI, wst. (m/m) - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 0,0%.
Inflacja HICP, wst. (m/m) - prognoza -0,1%, poprzedni odczyt 0,0%.
Inflacja CPI, wst. (r/r) - prognoza 0,8%, poprzedni odczyt 0,8%.
Inflacja HICP, wst. (r/r) - prognoza 0,7%, poprzedni odczyt 0,8%.
14:30 - USA - Dochody i wydatki Amerykanów, sierpień.
Dochody Amerykanów (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,2%.
PCE core (m/m) - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 0,1%.
Wydatki Amerykanów (m/m) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt -0,1%.
15:00 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.