Draghi na początek

Powrót

Poniedziałek, 22 września 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:34

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1755

  4,1929

 • CHF/PLN

  3,4700

  3,4747

 • GBP/PLN

  5,2951

  5,3399

 • USD/PLN

  3,2465

  3,2565

 • DKK/PLN

  0,5593

  0,5629

 • SEK/PLN

  0,4535

  0,4577

 • NOK/PLN

  0,5111

  0,5139

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Draghi na początek


Początek nowego tygodnia może nam dostarczyć nowych informacji na temat dalszego kierunku notowań na parze EUR/PLN. Kurs naruszył czteromiesięczną linię trendu wzrostowego i jeżeli nie wybije się dziś wyraźnie powyżej 4,1900 to możemy mieć korektę na tej parze walutowej. O godzinie 15 mamy wystąpienie Mario Draghiego, jednak nie spodziewamy się nowych i zaskakujących informacji, więc to wystąpienie umocnieniu euro może nie pomóc. Oceniamy, że będzie ono neutralne, a kurs nie będzie miał siły wybić się na tyle, aby uniknąć korekty. Co do zasięgu tej korekty, to nie spodziewamy się dużego spadku, może to być raczej korekta o charakterze bocznym i zakres wahań może się mieścić w przedziale 4,1650-4,1920.
Nie mamy dzisiaj danych, które mogłyby mocniej poruszyć rynkiem. Najważniejszym wydarzeniem jest wystąpienie prezesa ECB, więc do godziny 15 możemy widzieć wyczekiwanie na rynku.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:00 - Polska - Koniunktura gospodarcza, wrzesień.
Koniunktura w budownictwie - poprzedni odczyt -4.
Koniunktura w handlu detalicznym - poprzedni odczyt 0.
Koniunktura w przemyśle - poprzedni odczyt 5.
Koniunktura w usługach.
15:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).
15:30 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Kansas City (Esther George).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.