Kontynuacja wzrostów na dolarze

Powrót

Wtorek, 9 września 2014 r.

Kursy walut z godziny: 10:07

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1835

  4,1999

 • CHF/PLN

  3,4710

  3,4869

 • GBP/PLN

  5,2251

  5,2398

 • USD/PLN

  3,2525

  3,2590

 • DKK/PLN

  0,5611

  0,5639

 • SEK/PLN

  0,4545

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,5111

  0,5139

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Kontynuacja wzrostów na dolarze


Słabość złotego na rynku nie ustaje. Po wczorajszym, lepszym dniu dla naszej waluty, dzisiaj od rana znów traci ona na wartości. USD/PLN wybił się powyżej poziomu 3,2500, ponieważ dolar na rynku umacnia się do euro. Spadki na eurodolarze powodują również osłabienie się polskiej waluty. Na USD/PLN prognozowaliśmy wcześniej, że kurs dojdzie do okolic 3,3000 i jesteśmy coraz bliżej tego poziomu, aczkolwiek z technicznego punktu widzenia jest jeszcze możliwy wzrost do poziomu 3,3500. Korekty spadkowej nie spodziewamy się, ponieważ jak historia pokazuje, tak mocne wzrosty na tej parze walutowej nie były przerywane spadkami, jednak na szczytach kurs się długo nie utrzymywał.
Sytuacja na GBP/PLN trochę się uspokoiła. Kurs doszedł wczoraj do poziomu 5,1950 i odbił się w górę. Dziś o 10:30 będzie przemawiał prezes BoE i możliwy jest większy ruch. Jeżeli w jego wypowiedzi będą słowa, które wzbudzą niepokój co do polityki monetarnej w związku z potencjalnym odłączeniem się Szkocji od Wspólnoty Brytyjskiej, to funt może znów zacząć słabnąć.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney).
10:30 - Wlk. Brytania - Bilans handlu zagranicznego (GBP), lipiec - prognoza -9,100 mld, poprzedni odczyt -9,413 mld.
10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki produkcji przemysłowej, lipiec.
Produkcja przemysłowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,3%.
Przetwórstwo przemysłowe (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,3%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 1,3%, poprzedni odczyt 1,2%.
Przetwórstwo przemysłowe (r/r) - prognoza 2,2%, poprzedni odczyt 1,9%.
16:00 - USA - Wystąpienie publiczne członka zarządu Fed (Daniel Tarullo).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.