Szkoci straszą funta

Powrót

Poniedziałek, 8 września 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:51

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1800

  4,1896

 • CHF/PLN

  3,4705

  3,4739

 • GBP/PLN

  5,2211

  5,2367

 • USD/PLN

  3,2231

  3,2385

 • DKK/PLN

  0,5593

  0,5629

 • SEK/PLN

  0,4521

  0,4567

 • NOK/PLN

  0,5103

  0,5139

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Szkoci straszą funta


Po weekendzie zrobiło się bardzo nerwowo na funcie. Z rynku wypływają informacje, że inwestorzy masowo wyprzedają funta przed głosowaniem w Szkocji o wyjście ze Wspólnoty Brytyjskiej. To wszystko spowodowało, że funt otworzył się o 5 groszy niżej, niż na zamknięciu w piątek. Jens Nordvig z Nomura Banku pisze w notce, że warto sprzedawać funta przed głosowaniem, bo może on jeszcze niżej spaść. Od strony technicznej sytuacja też nie jest najlepsza dla funta. Jeżeli Szkoci odłączą się od Wspólnoty Brytyjskiej, to GBP/PLN może spaść nawet do 5,1150, gdzie przechodzi jedenastomiesięczna linia trendu wzrostowego. Jednak trzeba pamiętać, że wyników głosowania na razie nie znamy, a spadek kursu jest zawsze dobrym momentem do kupna waluty.
NOK/PLN doszedł do prognozowanego przez nas poziomu 0,5110 i kurs znajduje się obecnie przy wsparciu. W zeszłym tygodniu widzieliśmy sporą zmienność na tej walucie, a kurs nie zdołał się wybić nad poziom 0,5200. W związku z tym, że kurs nie miał siły wybić się ponad wymienony poziom mimo dużych wahań, możliwa jest konsolidacja między 0,5100 - 0,5150, ponieważ na złotym wisi widmo obniżki stóp procentowych w Polsce, więc nie spodziewamy się spadku kursu poniżej dolnej granicy podanego przedziału.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


09:15 - Szwajcaria - Sprzedaż detaliczna, lipiec.
Sprzedaż detaliczna s.a. (m/m) - poprzedni odczyt 2,9%.
Sprzedaż detaliczna w.d.a. (r/r) - aktualny -0,6%, prognoza 2,6%, poprzedni odczy 3,3%.
09:15 - Szwajcaria - Inflacja konsumencka, sierpień.
Inflacja CPI (m/m) - aktualny 0,0%, prognoza -0,1%, poprzedni odczyt -0,4%.
Inflacja CPI (r/r) - aktualny 0,1%, prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 0,0%.
10:30 - Strefa Euro - Indeks Sentix, wrzesień - prognoza 1,0, poprzedni odczyt 2,7.
21:00 - USA - Kredyt konsumencki (USD), lipiec - prognoza 17 mld, poprzedni odczyt 17,3 mld.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.