Stabilizacja na złotym

Powrót

Wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: 08:44

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1761

  4,1800

 • CHF/PLN

  3,4650

  3,4699

 • GBP/PLN

  5,2403

  5,2622

 • USD/PLN

  3,1601

  3,1700

 • DKK/PLN

  0,5587

  0,5619

 • SEK/PLN

  0,4555

  0,4585

 • NOK/PLN

  0,5117

  0,5136

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Stabilizacja na złotym


Początek tygodnia okazał się nieco lepszy dla złotego niż piątkowy dzień. Złotemu udało się zejść poniżej 4,18. Jednak nie było siły na dalsze umocnienie. Cały czas trwa wyczekiwanie co się wydarzy na rynkach, z jednej strony sytuacja Rosja/Ukraina, embarga wprowadzone przez Rosję, a z drugiej strony słabsze dane makro z Polski i spekulacje nt. ewentualnej obniżki stóp procentowych w Polsce nie pozwalają złotemu się umacniać, który jest w konsolidacji. W kolejnym tygodniu będzie posiedzenie RPP i sporo się wyjaśni, jeśli stopy pozostaną bez zmian należy spodziewać się umocnienia złotego, jeśli jednak RPP obniżyłaby stopy procentowe(co byłoby zaskoczeniem dla rynków) to złoty powinien silnie się osłabić. Tak więc nerwowość na rynku złotego powinna się zwiększać, a sam złoty ma ciężki orzech do zgryzienia.
Dziś poznamy wyniki sprzedaży detalicznej i odczyt stopy bezrobocia z Polski. Prognozy są pozytywne i powinny pomóc złotemu w utrzymaniu poziomów z wczoraj. Dodatkowo trochę danych z USA, ale nie powinny one mieć wpływu na większe zmiany na eurodolarze. Stąd złoty powinien się dalej stabilizować i wyczekiwać na kolejne dni. Powinien zareagować nadane z Polski o 10:00. Choć jest nerwowo od rana i presja na osłabienie złotego jest spora.
Dodatkowo handlujący koroną szwedzką powinni szczególną uwagę zwrócić na odczyt inflacji ze Szwecji.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


09:30 - Szwecja - Inflacja PPI (r/r), lipiec - poprzedni odczyt 2,3%.
10:00 - Polska - Wyniki sprzedaży detalicznej, lipiec.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - poprzedni odczyt -1,1%.
Sprzedaż detaliczna (r/r) - prognoza 2,1%, poprzedni odczyt 1,2%.
10:00 - Polska - Stopa bezrobocia, lipiec - prognoza 11,8%, poprzedni odczyt 12,0%.
14:00 - Węgry - Decyzja ws. stóp procentowych, sierpień - prognoza 2,1%, poprzedni odczyt 2,1%.
14:30 - USA - Zamówienia na dobra bez środków trans., wst. (m/m), lipiec - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 1,9%.
14:30 - USA - Zamówienia na dobra trwałego użytku, wst. (m/m), lipiec - prognoza 7,5%, poprzedni odczyt 1,7%.
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, sierpień - prognoza 89,0, poprzedni odczyt 90,9.
16:00 - USA - Indeks Fed z Richmond, sierpień - poprzedni odczyt 7.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.