Złoty odrabia straty

Powrót

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: 08:50

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1865

  4,1999

 • CHF/PLN

  3,4602

  3,4633

 • GBP/PLN

  5,2235

  5,2697

 • USD/PLN

  3,1233

  3,1397

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5641

 • SEK/PLN

  0,4521

  0,4559

 • NOK/PLN

  0,4991

  0,5035

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Złoty odrabia straty


Koniec poprzedniego tygodnia zakończył się bardzo pozytywnie dla złotego. Złoty na wszystkich parach walutowych wybronił poziomy oporów i dzięki temu z większym optymizmem zaczynamy kolejny tydzień na rynkach walutowych. Kluczowe poziomy nadal powstrzymują złotego przed większą wyprzedażą.
Bardzo dobrze złoty radzi sobie do walut skandynawskich, gdzie najwięcej zyskuje porównując to chociażby z głównymi walutami. Kurs NOK/PLN jet już poniżej 0,50 , na funcie mamy przecenę już 8 groszy, euro jest już poniżej 4,19, a frank poniżej 3,45. Stabilnie w relacji do dolara ale tu może być odwrotna sytuacja, gdyż eurodolar nadal spada (inaczej mówiąc dolar jest silny na rynku globalnym).
Ze względu na brak istotnych danych makro w dniu dzisiejszym złoty będzie miał okazję odrobić cześć strat poniesionych w poprzednich kilkunastu dniach.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


09:00 - Czechy - Inflacja konsumencka, lipiec.
Inflacja CPI (m/m) - poprzedni odczyt 0,0%.
Inflacja CPI (r/r) - poprzedni odczyt 0,0%
09:15 - Szwajcaria - Sprzedaż detaliczna, czerwiec.
Sprzedaż detaliczna s.a. (m/m) - poprzedni odczyt -1,0%.
Sprzedaż detaliczna w.d.a. (r/r) - prognoza 0,7%, poprzedni odczyt -0,6%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.