Wyczekiwanie na środę i kluczowe dane makro

Powrót

Wtorek, 29 lipca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:04

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1401

  4,1497

 • CHF/PLN

  3,4140

  3,4199

 • GBP/PLN

  5,2302

  5,2338

 • USD/PLN

  3,0801

  3,0860

 • DKK/PLN

  0,5549

  0,5575

 • SEK/PLN

  0,4501

  0,4537

 • NOK/PLN

  0,4933

  0,4969

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Wyczekiwanie na środę i kluczowe dane makro


Zgodnie z oczekiwaniami początek tygodnia nie przyniósł rozstrzygnięć na rynku złotego. Kurs rodzimej waluty zachowywał się bardzo stabilnie w relacji do głównych waluta, a także do walut skandynawskich. W dniu dzisiejszym ponownie brak istotnych danych makro stąd jutrzejszy dzień będzie zdecydowanie bardziej zmienny i pojawi się nerwowość związana z publikacją danych głównie z USA. Rynek mocno wyczekuje na jakiekolwiek rozstrzygnięcia a bardziej działania szefów Banków Centralnych USA i Europy.
Złoty oczywiście będzie pod wpływem informacji z Europy i USA, jednak nie należy się spodziewać zbyt dużego osłabienia złotego w przypadku negatywnych danych makro. Relatywnie złoty najlepiej wygląda w relacji do euro i franka - tu obserwujemy stabilizację, do euro kurs porusza się trójkącie utworzonym z połączenia szczytów i dołków z ostatnich miesięcy. Zakres wahań mocno się zawęża i w tym tygodniu należy spodziewać się wybicia właśnie z formacji trójkąta. Najsłabiej złoty radzie sobie względem dolara - tu cały czas traci na wartości oczywiście za sprawą spadku eurodolara(jest jeszcze zapas na dalszą przecenę) i tym samym możliwe dalsze wzrosty kursu USD/PLN. Co do funta to kurs nadal znajduje się w okolicy najwyższych poziomów z ostatnich kilkunastu miesięcy i inwestorzy wyczekują na informacje z brytyjskiej gospodarki.
Reasumując: złoty jest w miarę stabilny i dopiero kolejne trzy dni powinny zaważyć o dalszym trendzie na parach złotowych.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


08:00 - Niemcy - Ceny importu, czerwiec.
Ceny importu (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,0%.
Ceny importu (r/r) - prognoza -1,2%, poprzedni odczyt -2,1%.
09:00 - Hiszpania - Sprzedaż detaliczna (r/r), czerwiec - prognoza 1,5%, poprzedni odczyt 0,5%.
10:30 - Wlk. Brytania - Podaż pieniądza M4 (m/m), czerwiec - poprzedni odczyt -0,1%.
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, lipiec - prognoza 85,5, poprzedni odczyt 85,2.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.