Korekta na rynku złotego

Powrót

Piątek, 18 lipca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:37

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1431

  4,1450

 • CHF/PLN

  3,4016

  3,4247

 • GBP/PLN

  5,2301

  5,2500

 • USD/PLN

  3,0637

  3,0689

 • DKK/PLN

  0,5541

  0,5575

 • SEK/PLN

  0,4461

  0,4509

 • NOK/PLN

  0,4925

  0,4948

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Korekta na rynku złotego


Czwartek nie był zbyt udanym dniem dla złotego. Przez cały dzień tracił na wartości do wszystkich. Powodem słabości złotego były trzy czynniki, sytuacja Rosja/Ukraina, wypowiedzi członków RPP ws. stóp procentowych w Polsce w kolejnych miesiącach i najbardziej zaskakujące słabe dane dot. produkcji przemysłowej w Polsce. O ile pierwsza dwa aspekty rozpoczęły osłabianie złotego do wszystkich walut to spadek produkcji zwiększył siłę wyprzedaży złotego.
Dziś od rana jednak złoty wraca do umocnienia. Wydaje się, że wczorajsze osłabienie było chwilowe i zwiększa się prawdopodobieństwo na powrót silniejszego złotego.
Dziś mniejsza porcja danych więc rynek będzie dyskontował dalej wczorajsze wydarzenia. Kolejny dzień ważny dla handlujących dolarem kanadyjskim gdyż inwestorzy poznają odczyt inflacji z Kanady.
Z Europy ciekawie może wyglądać odczyt Bilansu płatniczego szczególnie, że ostatnio bilans handlowy okazał się pozytywny dla Strefy Euro.
Lekkim wsparciem dla rynku będą odczyty wskaźników wyprzedzających z USA.
Reasumując. Złoty pozytywnie rozpoczyna dzień na rynku walutowym, jeśli jednak eurodolar pozostanie stabilny to należy spodziewać się także stabilizacji na rynku złotego.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:00 - Strefa Euro - Bilans płatniczy, maj.
Saldo rachunku bieżącego n.s.a. (EUR) - prognoza 16,3 mld, poprzedni odczyt 18,7 mld.
Saldo rachunku bieżącego s.a. (EUR) - prognoza 23,1 mld, poprzedni odczyt 21,5 mld.
14:30 - Kanada - Sprzedaż hurtowników (m/m), maj - prognoza 0,6%, poprzedni odczyt 1,2%.
14:30 - Kanada - Inflacja konsumencka, czerwiec.
Inflacja CPI (m/m) - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 0,5%.
Inflacja bazowa CPI (m/m) - prognoza -0,2%, poprzedni odczyt 0,5%.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 2,3%, poprzedni odczyt 2,3%.
Inflacja bazowa CPI (r/r) - prognoza 1,7%, poprzedni odczyt 1,7%.
15:55 - USA - Indeks Uniwersytetu Michigan, wst. lipiec - prognoza 83,poprzedni odczyt 82,5.
16:00 - USA - Indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board, czerwiec - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,5%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.