Brak ważnych danych na rynku

Powrót

Środa, 9 lipca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 10:02

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1240

  4,1368

 • CHF/PLN

  3,4000

  3,4039

 • GBP/PLN

  5,1805

  5,2029

 • USD/PLN

  3,0305

  3,0377

 • DKK/PLN

  0,5521

  0,5553

 • SEK/PLN

  0,4421

  0,4455

 • NOK/PLN

  0,4885

  0,4910

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Brak ważnych danych na rynku


Nocne notowania bardzo dobrze wpłynęły na kurs złotego. Na GBP/PLN widzieliśmy umocnienie się naszej waluty o ponad 0,5 gorsza. Na ten moment kurs funta jest najniżej od 30 czerwca. Osłabienie waluty UK może być spowodowane: po pierwsze słabymi wynikami produkcji przemysłowej, które były wczoraj opublikowane i dyskontowanie tych danych rozłożyło się na cały dzień, a po drugie funt jest naszym zdaniem zbyt wysoko. Co prawda jest on mocny, wcześniejsze zapowiedzi prezesa Bank of England wskazywały na to, że mocny funt nie jest dobry dla brytyjskiej gospodarki i będą dążenia ku jego osłabieniu. Na razie tak się nie dzieje, a złoty od tamtych zapowiedzi stracił sporo na wartości. Dzisiaj w ciągu dnia nie ma żadnych danych, której mogłyby poruszyć kursem GBP/PLN. Z technicznego punktu widzenia jest jeszcze szansa na umocnienie złotego o około pół grosza do 5,1700 na sprzedaż waluty, a jeżeli ten poziom zostanie pokonany to bardzo prawdopodobne, że kolejny spadek poprowadzi nas w okolice 5,1500.
Na SEK/PLN obecnie obserwujemy silną tendencję spadkową. Kurs od 18 czerwca spadł prawie 2 grosze, to oznacza spadek wartości korony szwedzkiej w relacji do złotego o ponad 4%. Dzisiaj możemy spodziewać się lekkiego odreagowania spadków na tej walucie i kurs powinien wzrosnąć o około 10 punktów i może osiągnąć poziom powyżej 0,4430 na sprzedaż waluty.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


20:00 - USA - Protokół z posiedzenia FOMC, czerwiec.
20:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.