Umocnienie korony norweskiej

Powrót

Poniedziałek, 7 lipca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 10:07

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1401

  4,1450

 • CHF/PLN

  3,4100

  3,4199

 • GBP/PLN

  5,2233

  5,2498

 • USD/PLN

  3,0483

  3,0562

 • DKK/PLN

  0,5551

  0,5575

 • SEK/PLN

  0,4443

  0,4469

 • NOK/PLN

  0,4913

  0,4939

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Umocnienie korony norweskiej


Po małej zmienności, którą widzieliśmy w piątek złoty zaczyna tydzień od osłabienia. W piątek było Święto Niepodległości w USA i na rynku widzieliśmy bardzo wąskie zakresy wahań kursów, które w niektórych momentach dnia wynosiły zaledwie 5 punktów. Dziś rano złoty w relacji do franka szwajcarskiego też się osłabił, a jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że od strony technicznej frank jest na wsparciu, które może go wybijać do góry, aczkolwiek jest szansa na zejście w dół, ponieważ poranna próba ruchu w górę CHF/PLN szybko się zakończyła. Nie mamy dzisiaj zbyt wielu danych, jedynie indeks Sentix może spowodować ruch na tej walucie, więc raczej to, co będzie się działo na walutach będzie w dużej mierze uzależnione od tego, co nam pokaże analiza techniczna.
O wiele lepiej wygląda już sytuacja na parze NOK/PLN po ostatnich spadkach, które osiągnęły najniższy poziom od ponad pół roku. Obecnie widzimy odbicie się kursu w górę i jest spora szansa na umocnienie się korony norweskiej do okolic 0,4970 na sprzedaż waluty. Po tak dużym spadku, jaki widzieliśmy w ostatnich dniach, korekta wzrostowa jest bardzo prawdopodobna. Ostatnio taką sytuacje widzieliśmy na EUR/PLN kiedy po posiedzeniu ECB w czerwcu, kurs spadł do okolic 4,09, a w tym miesiącu oglądamy poziomy w okolicach 4,15. Podobny ruch możemy też zobaczyć na NOK/PLN.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


? - Strefa Euro - Spotkanie ministrów finansów strefy euro (Eurogrupa).
08:00 - Niemcy - Produkcja przemysłowa, maj.
Produkcja przemysłowa s.a. (m/m) - aktualny -1,8%, prognoza 0,2%, poprzedni odczyt -0,3%.
Produkcja przemysłowa n.s.a. (r/r) - poprzedni odczyt -1,5%.
Produkcja przemysłowa w.d.a. (r/r) - aktualny 1,3%, prognoza 3,6%, poprzedni odczyt 1,3%.
09:00 - Polska - Raport o inflacji.
09:00 - Hiszpania - Produkcja przemysłowa w.d.a. (r/r), maj - aktualny 2,5%, prognoza 4,0%, poprzedni odczyt 4,1%.
10:30 - Strefa Euro - Indeks Sentix, lipiec - prognoza 8,5, poprzedni odczyt 8,5.
18:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.