Ubogi kalendarz wydarzeń, a dane z rynku pracy USA

Powrót

Czwartek, 29 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut z godziny: 09:33

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1504

  4,1597

 • CHF/PLN

  3,4030

  3,4081

 • GBP/PLN

  5,0903

  5,1136

 • USD/PLN

  3,0482

  3,0598

 • DKK/PLN

  0,5547

  0,5575

 • SEK/PLN

  0,4593

  0,4613

 • NOK/PLN

  0,5111

  0,5129

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Ubogi kalendarz wydarzeń, a dane z rynku pracy USA


Dzisiejszy dzień będzie upływał pod znakiem małej ilość danych makro. Aczkolwiek odczyt PKB i ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych będą dyktowały warunki handlu na rynku walutowym. Analitycy przewidują spadek ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, co powinno wpłynąć pozytywnie na wycenę dolara na rynkach światowych. Wczoraj dolar ponownie spadł poniżej 1,36 za jedno euro, co przy ewentualnym lepszym odczycie danych z USA powinno umocnić dolara.
Warto zwrócić uwagę, iż w Szwecji i Szwajcarii mamy Święto, więc handel na tych walutach może być nieco ograniczony, co powinno wpłynąć na stabilizację EUR/CHF i EUR/SEK, a to z kolei powinno zawęzić zakres wahań na CHF/PLN i SEK/PLN.
Bardzo dobrze wczoraj wyglądał złoty w relacji do funta, który to zszedł w okolice 5,10, gdzie przebiega linia wsparcia. Tym samym kurs GBP/PLN zrealizował pierwszy etap przeceny z poziomu 4,17. Teraz złoty powinien powalczyć o przejście w zakres 5,00-5,10. Jeśli trwale złoty pozostanie poniżej okolic kursu 5,10 to zwiększy się prawdopodobieństwo kontynuacji umocnienia złotego względem funta w kierunku 5,00.
Równie dobrze wygląda sytuacja złotego w relacji do euro. W tym przypadku złoty ponownie testował wczoraj dołki z piątku poprzedniego tygodnia. Co stwarza szansę na dokupienie euro. Kurs notowany wczoraj już był poniżej 4,16.
Jeśli kurs przebije dołki z końca poprzedniego tygodnia, to kolejne wsparcie wypada w okolicy 4,10. Złoty zyskuje do euro głównie dzięki słabszemu euro w relacji do dolara. Reasumując jeśli dzisiejsze dane z USA okażą się lepsze i dolar zacznie się umacniać do euro to i na złotym zwiększy się prawdopodobieństwo umocnienia.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


Szwajcaria, Szwecja - Święto Wniebowstąpienia
09:00 - Hiszpania - Produkt Krajowy Brutto, fin. I kw.
PKB s.a., fin. (k/k) - poprzedni odczyt 0,4%, prognoza 0,2%.
PKB s.a., fin. (r/r) - poprzedni odczyt 0,6%, prognoza -0,2%.
09:00 - Węgry - Stopa bezrobocia, kwiecień - poprzedni odczyt 8,3%.
14:30 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Cleveland (Sandra Pianalto).
14:30 - USA - Produkt Krajowy Brutto, rew. I kw.
PKB (annualizowany), rew. - prognoza -0,4%, poprzedni odczyt 2,6%.
Deflator PKB, rew. (k/k) - prognoza 1,3%, poprzedni odczyt 1,6%.
PCE core, rew. (k/k) - prognoza 1,3%, poprzedni odczyt 1,3%.
14:30 - Kanada - Saldo rachunku bieżącego (CAD) I kw. - prognoza -13 mld, poprzedni odczyt -16 mld.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 315 tys., poprzedni odczyt 326 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.