Kolejne wystąpienie szefa ECB M. Draghi wydarzeniem w dniu dzisiejszym

Powrót

Wtorek, 27 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1571

  4,1600

 • CHF/PLN

  3,4030

  3,4169

 • GBP/PLN

  5,1301

  5,1530

 • USD/PLN

  3,0439

  3,0558

 • DKK/PLN

  0,5561

  0,5575

 • SEK/PLN

  0,4587

  0,4627

 • NOK/PLN

  0,5107

  0,5125

z godziny: 10:13

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Kolejne wystąpienie szefa ECB M. Draghi wydarzeniem w dniu dzisiejszym


Dziś po raz kolejny w centrum uwagi będzie publiczne wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi. O tyle będzie ono istotne gdyż wczorajsze informacje właśnie z ECB pokazały, że nadal Strefa Euro ma kłopot z Inflacją i nie prędko będą podwyżki stóp procentowych w Eurolandzie. Rynek walutowy już za bardzo nie dyskontuje informacji typu "jak będzie potrzeba interwencji na rynku walutowym to użyjemy odpowiedni narzędzi stymulujących". Rynek czeka na konkrety.
Warto zwrócić uwagę na odczyt Bilansu handlu zagranicznego Szwecji, gdyż w ostatnich dniach informacje napływające z tej gospodarki mocno wpływają na większą zmienność w notowaniach EUR/SEK i automatycznie SEK/PLN. Generalnie Korona szwedzka traci na wartości i w dniu dzisiejszy sytuacja może się powtórzyć, Generalnie skandynawskie waluty słabną i jeśli nadal większe prawdopodobieństwo na silniejszego złotego w relacji do Korony norweskiej i szwedzkiej.
Uwaga inwestorów głównie skupi się na danych o 15:45 z USA i zaraz po nich wystąpienie szefa ECB. Prognoza danych z USA przewiduje lepszy odczyt, co powinno przełożyć się na silniejszego Dolara, a dodatkowo dziś wracając do gry inwestorzy z Wall Street i Londynu.
Złoty w relacji do euro korygował się wczoraj, więc dziś powinien spróbować przynajmniej jeszcze raz przetestować dołki z piątku.
Od rana spada kurs EUR/CHF, co pokazuje że na rynku jest nerwowo, a złoty względem Franka szwajcarskiego nie może przebić się poniżej minimów z piątku. Szczególnie, że dziś miała być publikacja PKB ze Szwajcarii, a została przeniesiona na juto. O tyle ważne jest PKB (prognoza przewiduje lepszy odczyt), że może zwiększy szanse na osłabienie Franka na rynku walutowym.
W dniu jutrzejszym i w czwartek poznamy więcej danych makro mogących mieć wpływ na zachowanie się głównych walut.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Szwajcaria - Bilans handlu zagranicznego (CHF), kwiecień - prognoza 2,05 mld, poprzedni odczyt 2,05 mld.
09:30 - Szwecja - Bilans handlu zagranicznego (SEK), kwiecień - poprzedni odczyt 2,6 mld.
10:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Peter Praet).
12:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Peter Praet).
14:00 - Węgry - Decyzja ws. stóp procentowych, maj - prognoza 2,4%, poprzedni odczyt 2,5%.
14:30 - USA - Zamówienia na dobra bez środków trans., wst. (m/m), kwiecień - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 2,4%.
14:30 - USA - Zamówienia na dobra trwałego użytku, wst. (m/m), kwiecień - prognoza -0,5%, poprzedni odczyt 2,9%.
15:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).
15:45 - USA - Indeks PMI dla usług, wst., maj - prognoza 55,6, poprzedni odczyt 55.
16:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, maj - prognoza 83, poprzedni odczyt 82,3.
16:00 - USA - Indeks Fed z Richmond, maj - prognoza 5, poprzedni odczyt 7.


Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.