Próba odrobienia strat złotego w relacji do głównych walut

Powrót

Wtorek, 24 czerwca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:28

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1507

  4,1598

 • CHF/PLN

  3,4051

  3,4299

 • GBP/PLN

  5,1931

  5,2056

 • USD/PLN

  3,0506

  3,0665

 • DKK/PLN

  0,5561

  0,5599

 • SEK/PLN

  0,4543

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,4985

  0,5035

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Próba odrobienia strat złotego w relacji do głównych walut


Początek tygodnia przyniósł nam umocnienie złotego, choć końcówka dnia ponownie postraszyła złotego. Porównując wszystkie pary złotowe można zaobserwować ciekawą sytuację pomiędzy walutami skandynawskimi w relacji do złotego, a głównymi walutami. A mianowicie: ostatnie osłabienie złotego w relacji do euro, dolara a zwłaszcza franka nie przełożyło się, aż tak mocno na osłabienie złotego względem korony norweskiej, szwedzkiej i duńskiej. Spowodowane jest to tym, iż waluty skandynawskie są w trendzie spadkowym w relacji do euro, a to przekłada się także na osłabienie do złotego.
Jednak porównując zmienność kursu EUR/NOK, EUR/SEK i EUR/DKK do zmienności NOK/PLN, SEK/PLN i DKK/PLN to jest ona dwukrotnie większa. Zdecydowanie większe wahania walut skandynawskich są w relacji do euro. To pokazuje, że złoty jest silniejszy i stabilniejszy niż euro, choć oczywiście ostatnie wydarzenia z Europejskiego Banku Centralnego powodują zwiększoną zmienność na euro.
Kurs korony norweskiej po osiągnięciu wsparcia w okolicy 0,4950 nieco się koryguje, ale słabość norweskiej walut jest widoczna i jedynie odwrócenie trendu na EUR/NOK może pomóc w umocnieniu NOK w relacji do złotego. Rynek będzie na pewno wyczekiwał wprowadzenia programu LTRO i QE przez ECB.
Jeszcze kilka słów o funcie, który zgodnie przewidywaniami nie zdołał przebić wsparcia 4,18-20 i nadal utrzymuje się na tych poziomach. To oznacza, że nadal są bardzo dobre poziomy na sprzedaż brytyjskiej waluty. Warto zwrócić uwagę na notowania EUR/GBP, który zbliża się do dołków z początku 2012 roku. To oznacza, że jeśli utrzyma się tendencja spadkowa i kurs nie wyjdzie powyżej 0,8050 to możemy obserwować dalsze wzrosty na GBP/PLN.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


08:00 - Szwajcaria - Bilans handlu zagranicznego (CHF), maj - prognoza 2,7 mld, poprzedni odczyt 2,42 mld.
10:00 - Niemcy - Indeks instytutu Ifo, czerwiec - prognoza 110,2, poprzedni odczyt 110,4.
13:00 - Turcja - Decyzja ws. stóp procentowych, czerwiec - prognoza 9,0%, poprzedni odczyt 9,5%.
14:00 - Węgry - Decyzja ws. stóp procentowych, czerwiec - prognoza 2,3%, poprzedni odczyt 2,4%.
14:05 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Charles Plosser).
15:50 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré).
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, czerwiec - prognoza 83,5, poprzedni odczyt 83.
16:00 - USA - Indeks Fed z Richmond, czerwiec - prognoza 6, poprzedni odczyt 7.
20:00 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Nowego Jorku (William Dudley).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.