EUR/PLN najniżej od kwietnia 2013

Powrót

Poniedziałek, 9 czerwca 2014 r.

Kursy walut z godziny: 09:03

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0872

  4,0960

 • CHF/PLN

  3,3651

  3,3669

 • GBP/PLN

  5,0371

  5,0548

 • USD/PLN

  3,0001

  3,0029

 • DKK/PLN

  0,5471

  0,5499

 • SEK/PLN

  0,4511

  0,4539

 • NOK/PLN

  0,5035

  0,5065

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


EUR/PLN najniżej od kwietnia 2013


Spadki, które widzieliśmy przez ostatnie kilka dni spowodowały, że euro w relacji do złotego jest najtańsze od kwietnia 2013 roku. Decyzje ECB oraz emocje panujące na rynku spowodowały sporą przecenę europejskiej waluty. Tak jak pisaliśmy wcześniej, obniżenie stóp w Eurolandzie spowoduje spadek tej waluty i może być to spadek długotrwały. Dzisiaj mamy o godzinie 10:30 odczyt indeksu Sentix, który może mieć jakiś wpływ na notowania, aczkolwiek danych o wysokim znaczeniu dzisiaj w kalendarium nie ma. Z technicznego punktu widzenia euro dzisiaj może poruszać się w wąskim kanale pomiędzy poziomem 4,0900-4,0950, aczkolwiek jest potencjał do odbicia w górę w okolice 4,1050 i w przypadku wybicia się kursu powyżej 4,0950 taki poziom możemy oglądać. Dzisiaj nie spodziewamy się głębszego spadku europejskiej waluty, z powodu małej ilości danych makro, a także dlatego że po tak dużym spadku powinniśmy widzieć jakieś odreagowanie oraz uspokojenie nastrojów.
Na GBP/PLN nie przedstawia się najlepiej sytuacja dla sprzedających funta. Kurs od środy spadł 5 groszy, do tego na wykresie została przebita od góry siedmiomiesięczna linia trendu wzrostowego, co prognozuje, że funt w dłuższym terminie będzie się osłabiał. Sprzyja temu również polityka BoE, którego prezes nie tak dawno w swojej wypowiedzi wspomniał, że mocny funt nie jest dobry dla brytyjskiej gospodarki.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


Węgry, Rumunia, Szwajcaria - Zielone Świątki
Australia - Urodziny Królowej

09:00 - Czechy - Inflacja konsumencka, maj.
Inflacja CPI (m/m) - prognoza 0,1%, poprzedni odczyt 0,0%.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt 0,1%.
10:30 - Strefa Euro - Indeks Sentix, czerwiec - prognoza 13,0, poprzedni odczyt 12,8.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.