Złoty coraz słabszy

Powrót

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2000

  4,2150

 • CHF/PLN

  3,4500

  3,4597

 • GBP/PLN

  5,1003

  5,1051

 • USD/PLN

  3,0400

  3,0460

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5669

 • SEK/PLN

  0,4591

  0,4649

 • NOK/PLN

  0,5023

  0,5098

z godziny: 10:21

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Złoty coraz słabszy


Złoty w piątek był najsłabszy od miesiąca. Zgodnie z przewidywaniami złoty nadal przyglądał się sytuacji na rynku rosyjsko-ukraińskim i niestety piątek okazał się kolejnym słabszym dniem na rodzimym rynku. Polska waluta taniała w dwóch fazach, najpierw do południa, potem stabilizacja i wydawało się, że się obroni, jednak po południu ponownie obserwowaliśmy osłabienie złotego i wybicie z konsolidacji. W tym momencie złoty realizuje osłabienie w kierunku 4,22. Jeśli w nadchodzącym tygodniu FED ponownie ograniczy skup aktywów to powinniśmy obserwować dalszą wyprzedaż złotego nawet w kierunku 4,24-25. Niestety Narodowy Bank Szwajcarii zamierza utrzymywać kurs EUR/CHF na poziomach 1,20-22 (to nie pomaga złotemu). Eurodolar stabilnie, jednak jeśli j/w pisałem FED ograniczy skup aktywów to będziemy obserwowali wyprzedaż eurodolara i tym samy złoty będzie zachowywał się gorzej. To, że ryzyko na rynku jest świadczy silny frank i jen. W piątek nie było danych makro i złoty niestety tracił na skutek Rosji/Ukrainy. Choć GPW straciła niewiele, ale jak na razie nie ma siły na umocnienie złotego.
W tym tygodniu uwaga inwestorów będzie skupiona na USA. W dniu dzisiejszym natomiast swoje wystąpienie będzie miał szef ECB ale to dopiero o 16:30. W sumie Europejskiemu Bankowi Centralnemu na rękę będzie ograniczenie QE3 w USA, co spowoduje osłabienie euro, a to dobrze dla ECB i obsługi długu przez kraje UE.
Dodatkowo dziś dane ze Szwecji, które powinny mocno wpłynąć na wycenę korony szewdzkiej.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Niemcy - Ceny importu, marzec.
Ceny importu (m/m) - aktualny -0,6%, prognoza -0,2%, poprzedni odczyt -0,1%.
Ceny importu (r/r) - aktualny -3,3%, prognoza -2,9%, poprzedni odczyt -2,7%.
09:00 - Polska - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC, kwiecień - poprzedni odczyt 151,9.
09:30 - Szwecja - Bilans handlu zagranicznego (SEK), marzec - poprzedni odczyt 5 mld.
09:30 - Szwecja - Inflacja PPI (r/r), marzec - poprzedni odczyt 0,1%.
09:30 - Szwecja - Sprzedaż detaliczna n.s.a. (r/r), marzec - poprzedni odczyt 2,5%
10:00 - Francja - Wystąpienie publiczne szefa Banku Francji (Christian Noyer).
16:00 - USA - Indeks podpisanych umów kupna domów (m/m), marzec - poprzedni odczyt -0,8%.
16:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.