Bardzo udany dzień dla złotego

Powrót

Piątek, 23 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1599

  4,1699

 • CHF/PLN

  3,4060

  3,4199

 • GBP/PLN

  5,1291

  5,1504

 • USD/PLN

  3,0401

  3,0500

 • DKK/PLN

  0,5561

  0,5589

 • SEK/PLN

  0,4603

  0,4627

 • NOK/PLN

  0,5113

  0,5129

z godziny: 10:00

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Bardzo udany dzień dla złotego


Wczorajszy dzień okazał się wyjątkowo udany dla złotego, który zyskiwał do wszystkich walut. Najstabilniej wyglądał w relacji do dolara, a najlepiej radził sobie do funta. Dodatkowo kredytobiorcy spłacający raty kredytów w CHF, mogli pod koniec dnia kupować szwajcarską walutę już poniżej 3,41, a są to najlepsze kursy od początku kwietnia. Funt po odbiciu się od oporu 5,17-18 zaczyna tracić do złotego. Bardzo dobrze zachowywał się złoty względem euro i w godzinach wieczornych był już kwotowany poniżej 4,17. Umocnienie złotego przekłada się na wzrosty na GPW i wyraźnie inwestorzy wrócili do zakupów akcji. Ogólnie rynek bardzo dobrze zareagował na dobre dane z Niemiec. Z kolei informacje z RPP nieco oddaliły ewentualne spekulacje nt. deflacji w Polsce. Choć już nie tak optymistycznie wypowiadają się członkowie RPP ws. podwyżki stóp procentowych. Ogólnie rynki wschodzące są w centrum uwagi i inwestorzy chętniej przerzucają kapitał w ten region europy środkowo-wschodniej.
Dziś rano poznaliśmy odczyt PKB z Niemiec, którego odczyt okazał się zdecydowanie lepszy od poprzednich wyników. Są to kolejne dobre dane makro z Niemiec, tym samym jest szansa na dalszy pozytywny scenariusz w Europie.
Od rana złoty minimalnie traci, jednak przed nami jeszcze odczyt Indeksu Instytutu IFO z Niemiec. Na ten odczyt inwestorzy powinni uważniej spojrzeć, gdyż prognoza wypada gorzej.
Poza tym po tak udanych dwóch dniach na rynku złotego. Można spodziewać się lekkiej korekty.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Niemcy - Produkt Krajowy Brutto, fin. I kw.
PKB s.a., fin. (k/k) - prognoza 0,8%, poprzedni odczyt 0,4%.
PKB n.s.a., fin. (r/r) - prognoza 2,5%, poprzedni odczyt 1,3%.
09:45 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger).
10:00 - Włochy - Sprzedaż detaliczna s.a. (m/m), marzec poprzedni odczyt -0,2%.
10:00 - Niemcy - Indeks instytutu Ifo, maj - prognoza 110,9, poprzedni odczyt 111,2.
14:00 - Polska - Koniunktura konsumencka, maj.
Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej - poprzedni odczyt -18,1.
Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej - poprzedni odczyt -22,2.
14:30 - Kanada - Inflacja konsumencka, kwiecień.
Inflacja CPI (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,6%.
Inflacja bazowa CPI (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,3%.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 2,0%, poprzedni odczyt 1,5%.
Inflacja bazowa CPI (r/r) - prognoza 1,4%, poprzedni odczyt 1,3%.
16:00 - USA - Sprzedaż nowych domów, kwiecień - prognoza 425 tys., poprzedni odczyt 384 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.