Kolejny dzień stabilizacji na rynku walutowym

Powrót

Środa, 21 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1900

  4,1949

 • CHF/PLN

  3,4295

  3,4379

 • GBP/PLN

  5,1355

  5,1534

 • USD/PLN

  3,0491

  3,0590

 • DKK/PLN

  0,5597

  0,5627

 • SEK/PLN

  0,4617

  0,4649

 • NOK/PLN

  0,5127

  0,5161

z godziny: 10:01

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Kolejny dzień stabilizacji na rynku walutowym


Kolejny dzień na rynku złotego nie przyniósł rozstrzygnięcia. Zgodnie z przewidywaniami złoty konsolidował się w przedziale 4,17-20 z zakresem wahań 1 grosza. Jedynie funt wczoraj mocno zyskiwał to złotego, a to za sprawą publikacji inflacji z Wlk. Brytanii. Na eurodolarze stabilizacja, ale bez wybicia powyżej oporu, raczej z małą tendencją do spadku. Pozytywnie wygląda EUR/CHF tu kurs cały czas powyżej 1,22. W sumie złoty zakończył wczorajszy dzień nieco niżej niż w poniedziałek.
Wczoraj złotemu przeszkadzały słabsze indeksy europejskie, w USA cały czas na plusach, GPW lekko powyżej zera. Generalnie mocna konsolidacja na złotym w wyczekiwaniu na większa reakcję rynku. Dodatkowo wczorajsze dane z przemysłu i ceny produkcji nie były zbytnio dobre, więc i złoty nie miał pod co grać.
W dniu dzisiejszym natomiast w centrum uwagi będzie FED i jego posiedzenie w godzinach wieczornych naszego czasu. Wcześniej kilka wystąpień szefów FED poszczególnych Stanów w USA. Z Europy Bilans płatniczy ze Strefy Euro i posiedzenie banku Anglii. Tu ponownie powinna być spora zmienność w notowaniach GBP/PLN, jednak te notowania nie mają praktycznie żadnego przełożenia na notowania EUR/PLN. Tak więc powinniśmy mieć kolejny dzień stabilizacji na złotym. Dopiero czwartek przyniesie nam dużą porcję danych i wtedy można się spodziewać większej zmienności na rynku walutowym.
Warto odnotować, iż kurs NOK/PLN nie zdołał wybić się powyżej 0,5150 i teraz obserwujemy lekką korektę. Generalnie Norweska Korona jest mocniejsza do Euro, stąd przełożenie na słabszego złotego w relacji do Korony.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


10:00 - Strefa Euro - Bilans płatniczy, marzec.
Saldo rachunku bieżącego n.s.a. (EUR) - prognoza 20 mld, poprzedni odczyt 13,9 mld.
Saldo rachunku bieżącego s.a. (EUR) - prognoza 23 mld, poprzedni odczyt 21,9 mld.
10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki sprzedaży detalicznej, kwiecień.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,1%.
Sprzedaż detaliczna (r/r) - prognoza 5,2%, poprzedni odczyt 4,2%.
10:30 - Wlk. Brytania - Protokół z posiedzenia BoE, maj.
16:00 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Nowego Jorku (William Dudley).
17:30 - USA - Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen).
18:50 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Kansas City (Esther George).
19:30 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Minneapolis (Narayana Kocherlakota).
20:00 - USA - Protokół z posiedzenia FOMC, kwiecień.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.