Szeroki zakres wahań na rynku walutowym.

Powrót

Piątek, 16 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1833

  4,1970

 • CHF/PLN

  3,4301

  3,4399

 • GBP/PLN

  5,1263

  5,1350

 • USD/PLN

  3,0531

  3,0649

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5635

 • SEK/PLN

  0,4633

  0,4665

 • NOK/PLN

  0,5139

  0,5151

z godziny: 10:12

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Szeroki zakres wahań na rynku walutowym.


Zgodnie z przewidywaniami w dniu wczorajszym panowała duża zmienność na rynku walutowym. Taka ilość danych i to o różnych odczytach musiała spowodować większe ruchy na walutach.
Mieliśmy dwa oblicza danych, z jednej strony słabe dane o inflacji z Europy i dobre dane z USA spowodowały, że eurodolar spadł poniżej 1,37 i próbował zanotować najniższe poziomy od kilku tygodni. Niestety dla Europy ponownie mieliśmy gorsze odczyty, a w szczególności słabe dane o inflacji. Z kolei z USA dobry odczyt danych z rynku pracy w lepszym świetle stawia dolara niż euro.
Przekładając to na złotego to początkowo tracił on do głównych walut pod wpływem właśnie słabej inflacji z Eurolandu. Na szczęście po raz kolejny dobre dane z polskiej gospodarki poprawiły wyraźnie nastroje na złotym i dzięki temu złoty mógł zanotować najlepsze poziomy od kilkunastu dni. Niestety po otwarciu rynku amerykańskiego o 14:30 złoty ponownie stracił i ostatecznie kursy są gorsze niż w środę na zamknięciu.
Jednak była w dniu wczorajszym okazja kupić euro w okolicy 4,17-18. Sama zmienność na EUR/PLN wyniosła 2,5 grosza, czego dawno nie obserwowaliśmy.
Ogólnie eurodolar próbował zamknąć się poniżej 1,3700, ale ta sztuka się nie powiodła co stwarza okazję i zwiększa szanse na odreagowanie euro w relacji do dolara.
Nadal potwierdzała się sytuacja, że jak skupowany jest dolar na rynku to sprzedawany frank, który był już notowany względem złotego poniżej 3,42.
Dzień dzisiejszy nie będzie obfitował już tak dużą ilość danych makro, ale rynek na pewno dalej będzie dyskontował wczorajsze informacje. Poza tym nadal powinny napływać kolejne wiadomości, które mogą być przyczyną dużej zmienności na rynku walutowym.
Minusem jest to że GPW ponownie spada, a wschodnia granica nie pozwala spać spokojnie naszej giełdzie.
Reasumując: słabe dane o inflacji z Europy zostały zniwelowane przez dobre dane z Polski i USA. Dzięki temu złoty nie osłabił się aż tak mocno. Wsparcie na EUR/PLN nadal w okolicy 4,1750.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


11:00 - Strefa Euro - Handel zagraniczny, marzec.
Bilans handlu zagranicznego n.s.a. (EUR) - prognoza 15,5 mld, poprzedni odczyt 13,6 mld.
Bilans handlu zagranicznego s.a. (EUR) - poprzedni odczyt 15 mld.
11:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré).
15:55 - USA - Indeks Uniwersytetu Michigan, wst., maj - prognoza 84,5, poprzedni odczyt 84,1.
17:50 - USA - Wystąpienie szefa Fed z St. Louis (James Bullard).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.