Stabilizacja na rynku walutowym.

Powrót

Wtorek, 13 maja 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1769

  4,1800

 • CHF/PLN

  3,4290

  3,4315

 • GBP/PLN

  5,1161

  5,1300

 • USD/PLN

  3,0339

  3,0381

 • DKK/PLN

  0,5581

  0,5625

 • SEK/PLN

  0,4618

  0,4637

 • NOK/PLN

  0,5125

  0,5143

z godziny: 09:57

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Stabilizacja na rynku walutowym.


Zgodnie z przewidywaniami początek nowego tygodnia na rynku walutowym rozpoczął się stabilnie bez większych wahań kursów. Eurodolar zakończył dzień idealnie na tym samym poziomie co w Piątek. Złoty natomiast stabilnie z zakresem wahań 50-70 pkt., czyli praktycznie bez zmian. Ciekawa sytuacja natomiast była na GPW gdzie wyraźnie płynął kapitał z obligacji i częściowo poprzez zakup złotego, stąd nie widzieliśmy osłabienia polskiej waluty.
Brak danych w dniu wczorajszym rzeczywiście spowodował mniejsze zainteresowanie inwestorów rynkiem walutowym. Rosły natomiast giełdy i osłabiał się frank na rynku. To tylko pokazuje, że ryzyko inwestycyjne spadło i inwestorzy chętniej kupowali bardziej ryzykowne aktywa.
W dniu dzisiejszym nieco większa porcja danych makro. Z Europy poznamy: inflację z Włoch, odczyt indeksu ZEW z Niemiec i wystąpienie jednego z członków ECB. Z USA natomiast wyniki sprzedaży detalicznej i ceny importu i eksportu. Jak zawsze dla handlujących koroną szwedzką dzisiejszy odczyt inflacji powinien mocniej ruszyć kursem EUR/SEK i tym samym SEK/PLN
Jednak to środa jak zawsze rozpocznie tydzień od mocnego uderzenia danych makro. Dlatego wtorek może być jeszcze przejściowym dniem przed kolejnymi ważniejszymi.
Złoty broni się przed osłabieniem i jeśli utrzyma się pozytywny obraz rynku głównie na franku( zakładając, że będzie taniał), złoty w relacji do euro także będzie wyglądał optymistycznie. Początek dnia to lekkie osłabienie złotego, jednak napływające dane makro powinny mocniej rozruszać rynek, głównie eurodolara.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


09:30 - Szwecja - Inflacja CPI (r/r), kwiecień - prognoza -0,2%, poprzedni odczyt -0,6%.
10:00 - Włochy - Inflacja konsumencka, fin. kwiecień.
Inflacja CPI, fin. (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,1%.
Inflacja CPI, fin. (r/r) - prognoza 0,6%, poprzedni odczyt 0,4%.
11:00 - Niemcy - Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann).
11:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger).
11:00 - Niemcy - Indeks instytutu ZEW, maj - prognoza 41, poprzedni odczyt 43,2.
14:30 - USA - Wyniki sprzedaży detalicznej, kwiecień.
Sprzedaż bez samochodów (m/m) - prognoza 0,6%, poprzedni odczyt 0,7%.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt 1,2%.
14:30 - USA - Ceny importu i eksportu, kwiecień.
Ceny eksportu (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,8%.
Ceny eksportu bez towarów rolniczych (m/m) - poprzedni odczyt 0,5%.
Ceny importu (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,6%.
Ceny importu bez ropy (m/m) - poprzedni odczyt 0,6%.
16:30 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Richmond (Jeffrey Lacker).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.