Udany tydzień dla złotego

Powrót

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1600

  4,1750

 • CHF/PLN

  3,4120

  3,4239

 • GBP/PLN

  5,0280

  5,0400

 • USD/PLN

  3,0400

  3,0468

 • DKK/PLN

  0,5539

  0,5613

 • SEK/PLN

  0,4613

  0,4685

 • NOK/PLN

  0,5037

  0,5098

z godziny: 10:44

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Udany tydzień dla złotego


W piątek głównym wydarzeniem było opublikowanie danych nt. stopy bezrobocia w USA. W tygodniu mieliśmy dane, które trochę mogły nam podpowiedzieć co piątkowy wskaźnik nam pokaże. Liczba miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wzrosła, lecz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych również. Więcej miejsc pracy i więcej zasiłków dla bezrobotnych - możemy pokusić się o stwierdzenie, że obserwujemy dziwną sytuacje, gdzie praca jest, a bezrobotnych przybywa. Stopa bezrobocia w USA utrzymała się na poziomie 6.7%, a inwestorzy oczekiwali na zmniejszenie się liczby osób bez pracy, co potwierdzili wyprzedażą waluty amerykańskiej. Stąd notowania eurodolara wykazywały się zwiększoną zmiennością, ale bez rozstrzygnięć. Kurs nadal pozostaje powyżej silnego wsparcia 1,3700.
Dodatkowo poprzedni tydzień obfitował w wyjątkowo dużą liczbę danych makroekonomicznych ze Strefy Euro, a także ze Stanów Zjednoczonych. Spowodowało to częste wahania waluty amerykańskiej, a także walut europejskich. Złoty natomiast swoim tempem umacniał się głównie do franka i euro gdzie zanotował najniższe poziomy od 2 tygodni. Stabilnie natomiast do dolara i funta.
W tym tygodniu będziemy mieli kilka danych dotyczących nastrojów konsumenckich w USA (kredyt konsumencki, indeks Uniwersytetu Michigan), na które warto zwrócić uwagę. W środę zostanie opublikowany bilans handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii, który też może przyciągnąć uwagę inwestorów grających na funcie. Jednak dla rynku złotego najważniejszym wydarzeniem będzie decyzja RPP dotycząca wysokości stóp procentowych i konferencja prasowa z udziałem szefa NBP.
Dzisiaj mamy kilka danych z Europy, w tym dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Szwajcarii, które zostały opublikowane o 9.30. Inflacja konsumencka w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła, ale w skali roku pozostała bez zmian, co pozytywnie wpłynęło na notowania, bo frank szwajcarski się umocnił. Warto zwrócić dziś uwagę na indeks Sentix, który pokaże nam oczekiwania i nastroje inwestorów dla Strefy Euro, a późnym wieczorem dowiemy się czy Amerykanie chętnie biorą kredyt konsumencki, o czym już wspominałem wcześniej.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Niemcy - Produkcja przemysłowa, luty.
Produkcja przemysłowa s.a. (m/m) - aktualny 0,4%, prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,7%.
Produkcja przemysłowa w.d.a. (r/r) - Aktualny 4,8%, prognoza 4,7%, poprzedni odczyt 4,9%.
09:00 - Hiszpania - Produkcja przemysłowa w.d.a. (r/r), luty - aktualny 2,8%, prognoza 1,6%, poprzedni odczyt 1,1%.
09:15 - Szwajcaria - Inflacja konsumencka, marzec.
Inflacja CPI (m/m) - aktualny 0,4%, prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,1%.
Inflacja CPI (r/r) - aktualny 0%, prognoza -0,2%, poprzedni odczyt -0,1%.
10:30 - Strefa Euro - Indeks Sentix, kwiecień - prognoza 14,5, poprzedni odczyt 13,9.
21:00 - USA - Kredyt konsumencki (USD), luty - prognoza 14,1 mld, poprzedni odczyt 13,7 mld.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.