Rynek złotego ponownie wyczekuje

Powrót

Środa, 26 marca 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1890

  4,1999

 • CHF/PLN

  3,4400

  3,4431

 • GBP/PLN

  5,0001

  5,0100

 • USD/PLN

  3,0270

  3,0280

 • DKK/PLN

  0,5581

  0,5669

 • SEK/PLN

  0,4701

  0,4759

 • NOK/PLN

  0,5001

  0,5059

z godziny: 09:45

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Rynek złotego ponownie wyczekuje


Wtorek okazał się kolejnym wyczekiwania i stabilizacji na rynku złotego. Pomimo wzrostów na eurodolarze złoty wyraźnie czekał na kolejne wieści z ECB i nastawienie Prezesa Mario Draghi dotyczącege polityki monetarnej Strefy Euro. Generalnie wypowiedź jedynie uspokoiła nastroje na rynkach. Wracając do eurodolara to porusza się w zakresie 1,3750 - 1,3872. Stąd na innych rynkach stabilizacja i wyczekiwanie na jutrzejsze dane makro z USA. W czwartek poznamy jak co tydzień odczyt wniosków o zasiłki dla bezrobotnych i poziom PKB.
Dzień dzisiejszy zaczyna się od dalszego umocnienia złotego w relacji do franka szwajcarskiego. Bardzo ważne jest obecnie wybicie kursu EUR/CHF powyżej 1,22. Jeśli kurs europejskiej waluty w relacji do szwajcarskiej utrzyma się właśnie powyżej tego poziomu to zwiększa się prawdopodobieństwo dalszej przeceny CHF względem PLN. Funt brytyjski natomiast cały czas utrzymuje się powyżej psychologicznej bariery 5 złoty. Czym dłużej kurs będzie się utrzymywał powyżej tego poziomu tym zwiększają się szanse na osłabienie złotego w relacji do funta.
Najstabilniej wygląda złoty w relacji do euro i dolara. Początkowo złoty próbował przebijać się przez silne wsparcie z poprzednich dni, jednak bezskutecznie.
W dniu dzisiejszym jedynie dane PMI dla usług z USA będą baczniej obserwowane przez inwestorów, jednak rynek raczej powinien wyczekiwać na jutrzejszy dzień.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Niemcy - Indeks zaufania konsumentów - GfK - kwiecień - prognoza: 8,5 pkt., poprzedni odczyt: 8,5 pkt.
10:00 - Włochy - Sprzedaż detaliczna - styczeń, (m/m) - poprzedni odczyt: -0,3%.
12:00 - USA - Wnioski o kredyt hipoteczny - tydzień - poprzedni odczyt: -1,2%.
13:30 - USA - Zamówienia na dobra trwałego użytku - luty, (m/m) - prognoza: 1,0%, poprzedni odczyt: -1,0%.
14:45 - USA - Indeks PMI dla usług - marzec - prognoza: 54,2 pkt., poprzedni odczyt: 53,3 pkt.
16:45 - USA - Wystąpienie szefa Fed z St. Louis Jamesa Bullarda

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.