Stabilizacja na złotym po informacjach z FOMC

Powrót

Czwartek, 20 marca 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1981

  4,2020

 • CHF/PLN

  3,4550

  3,4637

 • GBP/PLN

  5,0300

  5,0495

 • USD/PLN

  3,0339

  3,0375

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5669

 • SEK/PLN

  0,4721

  0,4795

 • NOK/PLN

  0,5013

  0,5099

z godziny: 09:32

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Stabilizacja na złotym po informacjach z FOMC


Złoty wczoraj próbował się umacniać i pierwsza część dnia należała do polskiej waluty. Jednak FOMC zdecydował, że ograniczy skup aktywów o kolejne 10 mld USD miesięcznie. To automatycznie przełożyło się na przecenę na rynku eurodolara, a tym samym złoty nieco stracił. Choć nie tak dużo i nadal jest poniżej oporu 4,22. Owszem eurodolar spada, ale zatrzymał się na poziomie linii trendu wzrostowego w okolicy 1,38. Oczywiście po takiej deklaracji FOMC dolar powinien dalej zyskiwać, jednak zaraz napotka pierwsze silne wsparcia, więc zobaczymy jak sytuacja się rozegra.
Złoty właściwie skończył dzień na poziomach z początku wczorajszego dnia.
Dzisiejszy dzień pokaże na ile wczorajsze informacje z FOMC będą wspierać dolara (szczególnie, że poznamy odczyt zasiłków dla bezrobotnych i zobaczymy czy zasadne było ograniczenie programu QE3). Jak na razie spadkowa świeczka mocno komplikuje sytuacje euro. Można się spodziewać korekty w górę, ale opór będzie silny. Jedyna nadzieja w tym, iż zlecenia sprzedaży były realizowane przez spekulantów, a nie dużych graczy. Dodatkowo stopy procentowe w USA pozostaną na ultra niskim poziome, co w dużym stopniu hamuje umocnienie dolara.
Należy pamiętać, że kurs eurodolara był w ostatnich dniach na najwyższych pozioma od 2,5 lat.
Złoty relatywnie stracił mało na decyzji z FOMC, jednak nadal będą spływały informacje z rynku USA, które potwierdzą słuszność wczorajszych informacji z FOMC.
Z danych makro dodatkowo poznamy inflacje producencką z Niemiec, decyzje ws. stóp procentowych w Szwajcarii i protokół z posiedzenia RPP. Tak więc danych makro ciąg dalszy i złoty będzie się bronił na poziomie 4,2150-4,22.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


? - Strefa Euro - Szczyt Unii Europejskiej.
08:00 - Niemcy -Inflacja producencka, luty.
Inflacja PPI (m/m) - aktualny odczyt 0,0%, prognoza 0,1%, poprzedni odczyt -0,1%.
Inflacja PPI (r/r) - aktualny odczyt -0,9%, prognoza -0,9%, poprzedni odczyt -1,1%.
08:00 - Szwajcaria - Bilans handlu zagranicznego (CHF), luty - aktualny odczyt 2,616 mld, prognoza 2,24 mld, poprzedni odczyt 2,55 mld.
09:30 - Szwajcaria - Decyzja ws. stóp procentowych, I kw. - prognoza 0-0,25%, poprzedni odczyt 0-0,25%.
12:00 - Wlk. Brytania - Wskaźnik zamówień wg CBI, marzec - prognoza 5, poprzedni odczyt 3.
13:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 325 tys., poprzedni odczyt 315 tys.
14:00 - Polska - Protokół z posiedzenia RPP, marzec.
15:00 - USA - Indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board, luty - prognoza 0,2%, poprzedni odczt 0,3%.
15:00 - USA - Indeks Fed z Filadelfii, marzec - prognoza 3,8, poprzedni odczyt -6,3.
21:00 - USA - Wyniki stress testów banków.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.