Złoty coraz słabszy.

Powrót

Wtorek, 11 marca 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2100

  4,2200

 • CHF/PLN

  3,4605

  3,4761

 • GBP/PLN

  5,0336

  5,0700

 • USD/PLN

  3,0265

  3,0397

 • DKK/PLN

  0,5581

  0,5669

 • SEK/PLN

  0,4701

  0,4765

 • NOK/PLN

  0,5031

  0,5090

z godziny: 10:05

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Złoty coraz słabszy.


Poniedziałkowa sesja zamknęła się lekkim osłabieniem złotówki wobec euro i dolara amerykańskiego oraz umocnieniem się do funta brytyjskiego. Przy braku zdecydowanej zmienności przyczyniło się to również do niewielkich wahań cen w ciągu dnia.
W dniu wczorajszym z braku ważniejszych danych, inwestorzy skupili się na odczycie Indeksu Sentix, którego wartość w marcu wyniosła 13,9 pkt., wobec prognozowanych 14 pkt.
Publikacja ta spowodowała chwilowe odreagowanie umacniające dolara do euro, jednak co do polskiej waluty nie wpłynęła w szczególny sposób co do kierunku ruchu.
W kolejnych dniach złoty może zatem kontynuować przecenę co do głównych par walut, z jednej strony pozostając pod wpływem pary EUR/USD, z drugiej zaś w związku ze słabnącymi nastrojami inwestycyjnymi, których przyczyną jest pogarszająca się sytuacja na Krymie.

W dniu dzisiejszym najważniejsze informacje jakie mogą wpłynąć na zmienność kursów walut, są to między innymi dane dotyczące wartość PKB na Węgrzech i we Włoszech oraz
wielkość produkcji przemysłowej w Szwajcarii i w Wielkiej Brytanii.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


08:00 - Niemcy - Bilans handlu zagranicznego - styczeń - prognoza: 17,8 mld EUR, poprzedni odczyt: 18,5 mld EUR.
09:00 - Węgry - PKB - IV kwartał, (r/r) - prognoza: 2,7%, poprzedni odczyt: 1,8%.
09:00 - Węgry - Inflacja CPI - luty - poprzedni odczyt: 0,0%.
09:15 - Szwajcaria - Produkcja przemysłowa - IV kwartał, (r/r) - poprzedni odczyt: 0,7%.
10:00 - Włochy - PKB - IV kwartał, (k/k) - prognoza: 0,1%, poprzedni odczyt: 0,0%.
10:00 - Włochy - PKB - IV kwartał, (r/r) - prognoza: -0,8%, poprzedni odczyt: -1,9%.
10:30 - Wielka Brytania - Produkcja przemysłowa - styczeń, (m/m) - prognoza: 0,2%, poprzedni odczyt: 0,4%.
10:30 - Wielka Brytania - Produkcja przemysłowa - styczeń, (r/r) - prognoza: 3,0%, poprzedni odczyt: 1,8%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.