Początek tygodnia bardzo słaby dla złotego

Powrót

Wtorek, 4 marca 2014 r.

Aktualne kursy walut

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1904

  4,2099

 • CHF/PLN

  3,4401

  3,4599

 • GBP/PLN

  5,0701

  5,0706

 • USD/PLN

  3,0550

  3,0639

 • DKK/PLN

  0,5583

  0,5669

 • SEK/PLN

  0,4701

  0,4771

 • NOK/PLN

  0,5001

  0,5068

z godziny: 08:31

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Początek tygodnia bardzo słaby dla złotego


Początek nowego tygodnia rozpoczął się od nerwowej wyprzedaży złotego. Bardzo słabo wyglądała GPW (zakończyła dzień na -5%). Widać było, że inwestorzy obawiają się nieco sytuacji na Ukrainie, ale bardziej odczuwalne były skutki silnej wyprzedaży na giełdzie w Moskwie. Indeks RTS stracił w ciągu 2 dni ponad 20%. Taniały surowce. Jednak globalny rynek, obserwując zachowanie eurodolara, nie zareagował spadkami, przynajmniej kurs eurodolara zachowywał się stabilnie i nie spadł poniżej wsparcia 1,3705-52. To oznacza, że złoty był raczej spekulacyjnie wyprzedawany. I dziś już widać reakcję umocnienia złotego od wczesnych godzin rannych. Oczywiście nadal będzie nerwowo na rynku walutowym.
Warto wspomnieć o wczorajszych odczytach danych PMI dla przemysłu z Europy i USA. Kolejny raz dane okazały się lepsze, co w dużym stopniu zniwelowało negatywny obraz rynku.
Złoty po osiągnięciu poziomów oporów z ostatniego miesiąca dziś ponownie zyskuje na wartości i odrabia straty. Teoretycznie jest szansa na dalsze umocnienie.
Ze względu na to, iż w dniu dzisiejszym brak istotnych danych makro, rynek będzie dalej żył informacjami ze wschodu Europy.
Warto jednak zwrócić uwagę na odczyt inflacji ze Strefy Euro, szczególnie że prognoza ponownie przewiduje spadek poziomu cen w Eurolandzie. Wczorajsza wypowiedź szefa ECB nic nie wniosła na rynek euro.
Wracając do rynku globalnego to kurs EUR/CHF ponownie rośnie i to zdecydowanie. Wszystko będzie zależało od tego czy uda się euro przebić się powyżej 1,2175. Są to okolice dołków z ostatnich kilku miesięcy.
Wracając do złotego to dzisiejszy dzień powinien być nieco spokojniejszy. Jednak to tylko przystanek przed środą i czwartkiem, gdzie ponownie na rynek napłynie bardzo duża porcja danych makro. Wyraźnie widać to na przykładzie eurodolara, który wyczekuje na jutrzejsze dane.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut.


11:00 - Strefa Euro - Inflacja producencka, styczeń.
Inflacja PPI (m/m) - poprzedni odczyt 0,2%, prognoza -0,1%.
Inflacja PPI (r/r) - poprzedni odczyt -0,8%, prognoza -1,3%.
22:15 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Richmond (Jeffrey Lacker)

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.